İsmail ÖZTÜRK

İsmail ÖZTÜRK

İsmail ÖZTÜRK
Kurucu | Genel Müdür

İsmail Öztürk, İstanbul Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi reklam ve halkla ilişkiler mezunudur. İş hayatına 2000’li yıllarda Final Grubu’nda halkla ilişkiler ve medya sorumlusu olarak başlamış sonraki yıllarda Bursaspor'da devam etmiştir.

Reklam ve sponsorluk, halka ilişkiler, dijital medya ve BursaStore birimlerini kurarak kulübün şu andaki kurumsallık seviyesine gelmesinin ilk tuğlalarını koymuş. On yıl boyunca birçok başkan, teknik direktör ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte çalışarak her dönemde yeni projeler hazırlamıştır.

Bu organize çalışmalarının sonucu olarak 2010 yılındaki Bursaspor şampiyonluğunda pay sahibi olmuş ve çalıştığı yıllarda birçok projeyi hayata geçirmiştir. Bursasporcell, Bursasporsigorta HDI, Bursatore cep şubesi, Bursaspor Maksimum Kart, Bursaspor Çocuk Kulübü bunlardan bazılarıdır. TFF, UEFA ve Şampiyonlar Ligi etkinliklerinde birçok görevlerde yer almış Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Belçika, İngiltere, Avusturya, İskoçya, İsveç, başta olmak üzere birçok ülkedeki futbol kulüplerini, buralardaki futbol kültürlerini yerinde incelemiştir.

2015 yılında Localtime Reklam grubuna ortak olarak Localtime Sports Marketing şirketini kurmuş. 2016 yılında ‘Futbolu Yaşayanların Dergisi’ sloganıyla yayın hayatına başlayan “Santra” adında ulusal bir futbol dergisini bünyesine katmıştır.

Santra Dergi’nin her sayısı, futbol, sanat ve siyaset camiasının çok önemli isimlerine ev sahipliği yapmıştır. Arsenal’in yıldızı Mesut Özil, Brezilya’nın futbol efsanesi Roberto Carlos ve Galatasaray’ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, Eski ve yeni Spor Bakanları birçok popüler oyuncu grubu ve teknik direktör dergide yer almıştır.

İsmail ÖZTÜRK’ün kurduğu ve kurucu olarak devam ettirdiği Santra Marketing, Atölye Açıkhava, Santra Dergi Markaları Türkiye de Faaliyet gösteren Spor pazarlama sektörünün önde gelen markaları arasında kısa süre içerisinde ilk sıralarda yer almıştır.

İsmail ÖZTÜRK Bursa Büyükşehir Belediye spor kulübü, Merinos spor kulübü, Uludağ yıldız spor gibi birçok kulüpte yöneticilik yapmış ayrıca DEİK, Kızılay, Yeşilay, Tugiad, gibi bir çok dernekte de faal üye olarak yer almaktadır.

Son yıllarda düzenli olarak Capital , Forbes gibi büyük ekonomi Dergilerinde ve bir çok haber sitelerinde yaptığı işlerden dolayı röportajları yayınlanan İsmail Öztürk aynı zamanda yüksek hitabet gücü ve iletişim becerisiyle de birçok üniversite ve panelde konuşmacı olarak yer alıyor.